Պետական ֆինանսական աջակցություն ստացած, ռեժիսոր Ջիվան Ավետիսյանի «Դրախտի դարպասը» ֆիլմը Տորոնտոյի «Նուռ» կինոփառատոնում (Pomegranate Film Festival) արժանացել է «Լավագույն խաղարկային ֆիլմ» մրցանակին։
Հայաստանի ազգային կինոկենտրոնը շնորհավորելով ֆիլմի ստեղծագործական կազմին մաղթում է հաջողություններ։ Ֆիլմը կարող եք դիտել նաև առցանց ստորև նշված հղումով մինչև նոյեմբերի 20-ը՝ ԱՄՆ-ում և Կանադայում, կրկին «Նուռ» կինոփառատոնի (Pomegranate Film Festival) շրջանակում: watch.eventive.org/pomegranate
«Դրախտի դարպասը» ֆիլմը Ջիվան Ավետիսյանի՝ արցախյան թեմատիկայով երրորդ լիամետրաժ ֆիլմն է։ Այն ութ երկրների համատեղ արտադրություն է՝ Հայաստան, Լիտվա, Գերմանիա, Ֆրանսիա, Բուլղարիա, Չեխիա, Իտալիա, ԱՄՆ։
Գերմանացի լրագրողՌոբերտ Ստերնվալը, 2016թ․-ին վերադառնում է Արցախ՝ լուսաբանելու քսաներկու տարվա ընդմիջումից հետո վերսկսված պատերազմը։ Լրագրողական հետաքննության արդյունքում ծանոթանում է երիտասարդ օպերային երգչուհի Սոֆիա Մարտիի հետ․․․ ավելին՝ ncca.am

Jivan Avetisyan’s GATE TO HEAVEN film, which received state financial support, has been awarded as Best Feature Film at the Pomegranate Film Festival, held in Toronto on November 7-13, 2022.
We congratulate the film’s creative team, extending our best wishes for their continued success.
In the USA and Canada, you can watch the film online in the frames of the Pomegranate Film Festival before November 20 by the following link: watch.eventive.org/pomegranate
Jivan Avetisyan’s GATE TO HEAVEN is his third full-length film on the Artsakh theme. It is a co-production between eight countries- Armenia, Lithuania, Germany, France, Bulgaria, Czech Republic, Italy, USA.
Robert Sternvall, a German journalist, returns to Artsakh in 2016 to cover the war which has been reignited after a 22-year ceasefire. As a result of his journalistic investigation, Robert meets Sophia, a young opera singer…