Հայաստանի ազգային կինոկենտրոնի և Լիվըր ընկերության համագործակցության արդյունքում, հայկական կինոժառանգության լավագույն նմուշներից մեկը՝ Արման Մանարյանի «Կարինե» երաժշտական ֆիլմը ցուցադրվեց Հենրիկ Իգիթյանի անվան գեղագիտության ազգային կենտրոնի ցուցասրահում:
Ֆիլմի դիտմանը ներկա էին Christmas Art Fair ամանորյա ցուցահանդես-վաճառքի մասնակիցները, ներկայացուցիչներ դիվանագիտական կորպուսից, արվեստասերներ և իհարկե «Կարինե»-ի դերակատար Լիդիա Հարությունյանի և կինոռեժիսոր Արման Մանարյանի դուստրը` Լուսինեն, որը շփվելով ներկաների հետ պատմեց իր գեղեցիկ հուշերը:
1960-ականները ընդունված է համարել հայ կինոյի վերելքի ժամանակաշրջան, որն ինքնին զուգահեռվել է ազգային գիտակցության զարթոնքի հետ: Արման Մանարյանը նկարահանելով «Կարինեն» ճանապարհ հարթեց ազգային երաժշտական կինոյի համար, ֆիլմը ներթափանցեց հայ կինոաշխարհ իր յուրօրինակությամբ և մանարյանական ձեռագրով:

In cooperation with the National Cinema Center of Armenia and Liver Art Company one of the outstanding films from the Armenian film heritage, the musical Karine by Arman Manaryan was featured in the exhibition hall of the Henrik Igityan National Centre for Aesthetics.
The screening was attended by participants of the Christmas Art Fair New Year's exhibition-sale, diplomatic corps representatives and film enthusiasts. The screening was held in the presence of Lusine Manaryan, the daughter of the film director Arman Manaryan and the actress Lidia Harutyunyan, who played Karine in the film. After the screening, Lusine shared her beautiful memories with the audience.
The 1960s marked the rise of Armenian cinema, which came along with the awakening of national consciousness. By directing Karine, Arman Manaryan paved the way for national musical cinema, and the film entered the world of Armenian cinema with its originality and Manaryan-like style.