Վրաց անվանի լուսանկարիչ, վավերագրող Յուրի Մեչիտովը հյուրընկալվեց Հայաստանի ազգային կինոկենտրոնում: Մեչիտովը Սերգեյ Փարաջանովի բազմաթիվ դիմանկարների հեղինակն է, նա ստեղծել է «Սերգեյ Փարաջանով. Երկխոսության քրոնիկոն» գիրք - ֆոտոալբոմը: Յուրի Մեչիտովի լուսանկարչական դպրոցը Թբիլիսիի այցեքարտերից մեկն է։
Տեղի ունեցած հանդիպման ընթացքում ցուցադրվեց «Փարաջանովն այդ ես եմ» վավերագրական ֆիլմը, ինչպես նաև նշանավոր ռեժիսորի տարբեր տարիներին արված լուսանկարները:
Նշենք, որ միջոցառումն իրականացրեց Հայաստանի ազգային կինոկենտրոնը՝ ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարության նախաձեռնությամբ։

Yuri Mechitov, a well-known Georgian photographer, documentalist and the author of many photo portraits of Sergey Parajanov was hosted at the National Cinema Center of Armenia. Mechitov created "Sergei Parajanov. Chronicle of the Dialogue" photo book, and his photography school is one of Tbilisi's landmarks.
Photos taken by the famous photographer in different years and a documentary film "I am that Parajanov" were shown during the meeting.
NB. The event was carried out by the National Cinema Center of Armenia at the initiative of the RA Ministry of Education, Science, Culture and Sport.