1. 2022թ․ նոյեմբեր. ռեժիսոր Արման Չիլինգարյանի «ԼՈՒՅՍԻ ԿԱԹԻԼՆԵՐ» լիամետրաժ խաղարկային ֆիլմը Հնդկաստանի Mysuru միջազգային կինոփառատոնում (Международный кинофестиваль в Мисуру) արժանացել է «Լավագույն ռեժիսոր» մրցանակին:
2. 2022թ․ նոյեմբեր. ռեժիսոր Արման Չիլինգարյանի «ԼՈՒՅՍԻ ԿԱԹԻԼՆԵՐ» լիամետրաժ խաղարկային ֆիլմը Հնդկաստանի Mysuru միջազգային կինոփառատոնում (Международный кинофестиваль в Мисуру) արժանացել է «Լավագույն ռեժիսոր» մրցանակին:
3. 2022թ․ նոյեմբեր. կինոռեժիսոր Արման Չիլինգարյանի «ԼՈՒՅՍԻ ԿԱԹԻԼՆԵՐ» լիամետրաժ խաղարկային ֆիլմն ընտրվել է Հնդկաստանի Mysuru միջազգային կինոփատոնի (Международный кинофестиваль в Мисуру) հիմնական մրցութային ծրագրում։
4. 2022թ. հոկտեմբեր. ռեժիսոր Արման Չիլինգարյանի «ԼՈՒՅՍԻ ԿԱԹԻԼՆԵՐ» լիամետրաժ խաղարկային ֆիլմն ընտրվել է Ֆլոովենցիայի միջազգային երկրորդ կինոփառատոնի (Международный кинофестиваль флоренции) մրցութային ծրագրում ցուցադրության համար։
5. 2022թ. հոկտեմբեր. ռեժիսոր Արման Չիլինգարյանի «ԼՈՒՅՍԻ ԿԱԹԻԼՆԵՐ» ֆիլմն ընտրվել է Շվեյցարիայում Ժնևի Եվրո կինոփառատոնում ցուցադրության համար:
6. 2022թ. սեպտեմբեր. ռեժիսոր Արման Չիլինգարյանի «ԼՈՒՅՍԻ ԿԱԹԻԼՆԵՐ» ֆիլմն ընդգրկվել է Թել Ավիվի MELECH միջազգային կինոփառատոնի գլխավոր մրցութային ծրագրում:
7. 2022թ. մարտ. ռեժիսոր Արման Չիլինգարյանի «ԼՈՒՅՍԻ ԿԱԹԻԼՆԵՐ» ֆիլմը նվաճել է «Լավագույն դրամա» մրցանակը Տորոնտոյի այլընտրանքային կինոփառատոնում (Կանադա), (Toronto AltFF)՝ լիամետրաժ ֆիլմերի կատեգորիայում:
8. 2021թ. դեկտեմբեր. ռեժիսոր Արման Չիլինգարյանի «ԼՈՒՅՍԻ ԿԱԹԻԼՆԵՐ» լիամետրաժ խաղարկային ֆիլմը հաղթել է Ճապոնիայի կինոյի և հեռուստատեսության բնագավառի պրոֆեսիոնալների «Tokyo Film Awards» կինոմրցույթի՝ «Լավագույն դրամա» անվանակարգում:

January 2023. LIGHT DROPS ("Country Focus" program) by Arman Chilingaryan has been included in SCO Film Festival, held in Mumbai, India.
November 2022. LIGHT DROPS, a feature by Arman Chilingaryan won the “Best Director” award at Mysuru International Film Festival in India.
November 2022. LIGHT DROPS, a feature film by Arman Chilingaryan has been selected for the main competition in Mysuru International Film Festival.
October, 2022. LIGHT DROPS, a feature film directed by Arman Chilingaryan has been selected for screening at the Euro Film Festival in Geneva.
September, 2022. LIGHT DROPS, a feature film directed by Arman Chilingaryan was included in the main competition program of The Melech Tel - Aviv International Film Festival.
October, 2022. LIGHT DROPS, a feature film directed by Arman Chilingaryan, is the official selection of the Florence International Film Festival's second edition and will be screened in the competition section.
March, 2022. LIGHT DROPS, a feature film directed by Arman Chilingaryan was awarded "Best Drama" in AltFF, Alternative Film Festival in Toronto, Canada.
December, 2021. LIGHT DROPS, a feature film by Arman Chilingaryan came winning in "Best Drama" category at Tokyo Film Awards - a competition for film and TV industry professionals.