1. 2024թ. ապրիլ. «Անահիտ» 4-րդ մրցանակաբաշխություն՝ ռեժիսոր Իննա Սահակյանի «ԱՎՐՈՐԱՅԻ ԼՈՒՍԱԲԱՑԸ» ֆիլմը արժանացել է «Լավագույն վավերագրական ֆիլմ» մրցանակին:
2. 2024թ. մարտ. ռեժիսոր Իննա Սահակյանի «ԱՎՐՈՐԱՅԻ ԼՈՒՍԱԲԱՑԸ» անիմացիոն վավերագրական ֆիլմը արժանացել է Ֆրանկոֆիլմի XIV փառատոնի Ժյուրիի գլխավոր մրցանակին: Միջոցառումը կազմակերպել է Սան Լուի ֆրանսիական ինստիտուտը Իտալիայում ֆրանկոֆոն դեսպանությունների աջակցությամբ։
3. 2024 մարտ. Նյու Յորքի Նևիլ հանրային թանգարանի դահլիճում մարտի 6-ին կայացել է ռեժիսոր Իննա Սահակյանի «ԱՎՐՈՐԱՅԻ ԼՈՒՍԱԲԱՑԸ» անիմացիոն վավերագրական ֆիլմի հատուկ ցուցադրությունը:
4. 2024թ. հունվար. Ըստ Irish Cinephile կինո և հեռուստատեսային նորությունների և անդրադարձների լրատվականի՝ ռեժիսոր Իննա Սահակյանի «ԱՎՐՈՐԱՅԻ ԼՈՒՍԱԲԱՑԸ» վավերագրական-անիմացիոն ֆիլմն ընդգրկվել է 2023թ.-ի 25 լավագույն ֆիլմերի շարքում:
5. 2024թ. հունվար. ռեժիսոր Իննա Սահակյանի «ԱՎՐՈՐԱՅԻ ԼՈՒՍԱԲԱՑԸ» վավերագրական-անիմացիոն ֆիլմի հնդկաստանյան պրեմիերան կկայանա հունվարի 20-ին՝ Հնդկաստանի «Animela» միջազգային կինոփառատոնի շրջանակներում:
6. 2024թ. հունվար. MovieWeb կինոլրատվականի տվյալներով՝ 2023 թվականի լավագույն 23 վավերագրական ֆիլմերի շարքում ռեժիսոր Իննա Սահակյանի «ԱՎՐՈՐԱՅԻ ԼՈՒՍԱԲԱՑԸ» վավերագրական-անիմացիոն ֆիլմը 6֊րդն է։
7. 2023թ. դեկտեմբեր. ռեժիսոր Իննա Սահակյանի «ԱՎՐՈՐԱՅԻ ԼՈՒՍԱԲԱՑԸ» վավերագրական-անիմացիոն ֆիլմը ընդգրկվել է MovieWeb-ի 2023 թվականի 16 լավագույն անիմացիոն ֆիլմերի շարքում։
8. 2023թ. հոկտեմբեր. ռեժիսոր Իննա Սահակյանի «ԱՎՐՈՐԱՅԻ ԼՈՒՍԱԲԱՑԸ» վավերագրական-անիմացիոն ֆիլմն արժանացել է «Միստիկ ֆիլմ» կինոփառատոնի միջազգային լավագույն ֆիլմ մրցանակին:
9. 2023թ. սեպտեմբեր. ռեժիսոր Իննա Սահակյանի «ԱՎՐՈՐԱՅԻ ԼՈՒՍԱԲԱՑԸ» վավերագրական-անիմացիոն ֆիլմն ընդգրկվել է ԱՄՆ-ի Royal Starr կինոփառատոնի պաշտոնական ծրագրում:
10. 2023թ. սեպտեմբեր. ռեժիսոր Իննա Սահակյանի «ԱՎՐՈՐԱՅԻ ԼՈՒՍԱԲԱՑԸ» վավերագրական-անիմացիոն ֆիլմն ընդգրկվել է Ավստրալիայի Armenian Film Fest փառատոնի ծրագրում:
11. 2023թ. օգոստոս. ռեժիսոր Իննա Սահակյանի «ԱՎՐՈՐԱՅԻ ԼՈՒՍԱԲԱՑԸ» վավերագրական-անիմացիոն ֆիլմը Նյու Յորքի Festival of Cinema կինոփառատոնում նոմինացվել է «Խաղարկային լավագույն պատմություն» անվանակարգում:
12. 2023թ. հուլիս. ռեժիսոր Իննա Սահակյանի «ԱՎՐՈՐԱՅԻ ԼՈՒՍԱԲԱՑԸ» վավերագրական-անիմացիոն ֆիլմն ընդգրկվել է Իսպանիայի Atlantida Mallorca կինոփառատոնի միջազգային մրցութային բաժնում  և արժանացել ACEC քննադատների մրցանակին:
13. 2023թ. հուլիս. ռեժիսոր Իննա Սահակյանի «ԱՎՐՈՐԱՅԻ ԼՈՒՍԱԲԱՑԸ» վավերագրական-անիմացիոն ֆիլմն ընդգրկվել է Մեքսիկայի Ambulante վավերագրական ֆիլմերի կինոփառատոնի «Ռեզիստորներ» բաժնում:
14. 2023թ. հունիս. ռեժիսոր Իննա Սահակյանի «ԱՎՐՈՐԱՅԻ ԼՈՒՍԱԲԱՑԸ» վավերագրական-անիմացիոն ֆիլմն ընդգրկվել է Ինդոնեզիայի Europe on Screen կինոփառատոնում:
15. 2023 թ. հունիս. ռեժիսոր Իննա Սահակյանի «ԱՎՐՈՐԱՅԻ ԼՈՒՍԱԲԱՑԸ» վավերագրական-անիմացիոն ֆիլմը ընդգրկվել է Մենի միջազգային կինոփառատոնում, որն անց է կացվում ԱՄՆ-ի Մեն նահանգի Վոթերվիլ քաղաքում:
16. 2023թ. մայիս. ռեժիսոր Իննա Սահակյանի «ԱՎՐՈՐԱՅԻ ԼՈՒՍԱԲԱՑԸ» վավերագրական-անիմացիոն ֆիլմը ցուցադրվել է Մարոկոյի Fidadoc, Le Festival international du film documentaire d'Agadir կինոփառատոնի փակմանը:
17. 2023թ. մայիս. ռեժիսոր Իննա Սահակյանի «ԱՎՐՈՐԱՅԻ ԼՈՒՍԱԲԱՑԸ» վավերագրական-անիմացիոն ֆիլմն ընդգրկվել է Լեհաստանի Millennium Docs Against Gravity կինոփառատոնում:
18. 2023 ապրիլ. ռեժիսոր Իննա Սահակյանի «ԱՎՐՈՐԱՅԻ ԼՈՒՍԱԲԱՑԸ» վավերագրական-անիմացիոն ֆիլմի լեհական պրեմիերան կայացել է մայիսի 13-ին՝ Millennium Docs Against Gravity կինոփառատոնի շրջանակներում:
19. 2023 ապրիլ. ռեժիսոր Իննա Սահակյանի «ԱՎՐՈՐԱՅԻ ԼՈՒՍԱԲԱՑԸ» վավերագրական-անիմացիոն ֆիլմը կցուցադրվի Կատալոնիայի  մարդու իրավունքներին նվիրված IMPACTE! Festival de Cine y Derechos Humanos de Cataluña կինոփառատոնի մրցութային բաժնում:
20. 2023 ապրիլ.  ռեժիսոր Իննա Սահակյանի «ԱՎՐՈՐԱՅԻ ԼՈՒՍԱԲԱՑԸ»վավերագրական-անիմացիոն ֆիլմը կցուցադրվի Բոստոնի անկախ ֆիլմերի կինոփառատոնին՝  ապրիլի 30-ին , ժամը՝ 2.30, THE BRATTLE կինոթատրոնում:
21. 2023 ապրիլ. ռեժիսոր Իննա Սահակյանի «ԱՎՐՈՐԱՅԻ ԼՈՒՍԱԲԱՑԸ» վավերագրական-անիմացիոն ֆիլմը  GO EAST կինոփառատոնի բացման ֆիլմ: Պրեմիերան տեղի կունենա ապրիլի 26-ին՝ Գերմանիայի Վիսբադեն քաղաքում:
22. 2023 ապրիլ.  Բրյուսելի BOZAR գեղարվեստի կենտրոնում տեղի կունենա ռեժիսոր Իննա Սահակյանի «ԱՎՐՈՐԱՅԻ ԼՈՒՍԱԲԱՑԸ» վավերագրական-անիմացիոն ֆիլմի հատուկ ցուցադրություն:
23. 2023 ապրիլ. ռեժիսոր Իննա Սահակյանի «ԱՎՐՈՐԱՅԻ ԼՈՒՍԱԲԱՑԸ» վավերագրական-անիմացիոն ֆիլմը ցուցադրվելու է ARTE հեռուստաալիքով ապրիլի 26-ին (CET):
24. 2023թ ապրիլ. ռեժիսոր Իննա Սահակյանի «ԱՎՐՈՐԱՅԻ ԼՈՒՍԱԲԱՑԸ» վավերագրական-անիմացիոն Ֆիլմի բրազիլական պրեմիերան կանցկացվի @etudoverdadeoficial-ի շրջանակներում. փառատոնը տեղի կունենա ապրիլի 13-ից 23-ը՝ Բրազիլիայի Սան Պաուլո և Ռիո դե Ժանեյրո քաղաքներում միաժամանակ:
25. 2023 ապրիլ․ ռեժիսոր Իննա Սահակյանի «ԱՎՐՈՐԱՅԻ ԼՈՒՍԱԲԱՑԸ» վավերագրական-անիմացիոն ֆիլմի կանադական պրեմիերան կկայանա Sommets du cinéma d’animation de Montréal  կինոփառատոնի շրջանակներում։
26. 2023 ապրիլ․ ռեժիսոր Իննա Սահակյանի «ԱՎՐՈՐԱՅԻ ԼՈՒՍԱԲԱՑԸ» վավերագրական-անիմացիոն ֆիլմը Movies That Matter կինոփառատոնում հաղթող է ճանաչվել «Հանդիսատեսի մրցանակ» անվանակարգում:
27. 2023թ մարտ. ռեժիսոր Իննա Սահակյանի «ԱՎՐՈՐԱՅԻ ԼՈՒՍԱԲԱՑԸ» վավերագրական-անիմացիոն ֆիլմն Ավստրալիայում կայացած «Europa Europa» կինոփառատոնում արժանացել է «Հանդիսատեսի համակրանք» մրցանակին:
28. 2023թ մարտ. Իննա Սահակյանի «ԱՎՐՈՐԱՅԻ ԼՈՒՍԱԲԱՑԸ» վավերագրական-անիմացիոն ֆիլմը Ժնևի Մարդու իրավունքների միջազգային կինոփառատոնում և ֆորումում (FIFDH) արժանացել է գլխավոր մրցանակի։
29. 2023թ մարտ. ռեժիսոր Իննա Սահակյանի «ԱՎՐՈՐԱՅԻ ԼՈՒՍԱԲԱՑԸ» վավերագրական-անիմացիոն ֆիլմի ասիական պրեմիերան կանցկացվի Ասիայի հնագույն փառատոներից մեկի՝ Հոնկոնգի միջազգային կինոփառատոնի շրջանակում:
30. 2023թ մարտ. ռեժիսոր Իննա Սահակյանի «ԱՎՐՈՐԱՅԻ ԼՈՒՍԱԲԱՑԸ» վավերագրական-անիմացիոն ֆիլմը ընդգրկված է Հաագայում անցկացվող Մարդու իրավունքների մասին «Նշանակություն ունեցող ֆիլմերի» (Movies that matter) փառատոնի մրցութային ծրագրում և ներառվել է «The Camera Justitia» մրցանակի նոմինանտների ցանկում:
31. 2023թ. մարտ. ռեժիսոր Իննա Սահակյանի «ԱՎՐՈՐԱՅԻ ԼՈՒՍԱԲԱՑԸ» վավերագրական-անիմացիոն ֆիլմը կցուցադրվի  նիդերլանդական ASSEN միջազգային կինոփառատոնի շրջանակում:
32. 2023թ փետրվար. ռեժիսոր Իննա Սահակյանի «ԱՎՐՈՐԱՅԻ ԼՈՒՍԱԲԱՑԸ» վավերագրական-անիմացիոն ֆիլմը կցուցադրվի Սալոնիկիում անցկացվող Thessaloniki միջազգային կինոփառատոնում:
33. 2023թ. փետրվար. ռեժիսոր Իննա Սահակյանի «ԱՎՐՈՐԱՅԻ ԼՈՒՍԱԲԱՑԸ» վավերագրական-անիմացիոն ֆիլմը կցուցադրվի Օսլոյում անցկացվող «ՄԱՐԴ» (HUMAIN) վավերագրական ֆիլմերի միջազգային փառատոնի մրցութային ծրագրում։
34. 2023թ. փետրվար. ռեժիսոր Իննա Սահակյանի «ԱՎՐՈՐԱՅԻ ԼՈՒՍԱԲԱՑԸ» վավերագրական-անիմացիոն ֆիլմը կցուցադրվի Ժնևյան 21-րդ Մարդու իրավունքների միջազգային կինոփառատոնի և ֆորումի (FIFDH) մրցութային ծրագրում։
35. 2023թ. փետրվար. ռեժիսոր Իննա Սահակյանի «ԱՎՐՈՐԱՅԻ ԼՈՒՍԱԲԱՑԸ» վավերագրական-անիմացիոն ֆիլմի Բրյուսելյան պրեմիերան տեղի կունենա Բրյուսելի միջազգային անիմացիոն կինոփառատոնի շրջանակում:
36. 2023թ. փետրվար. Իսպանիայի ամենահեղինակավոր վավերագրական ֆիլմերի փառատոնում՝ MiradasDoc-ում, ռեժիսոր Իննա Սահակյանի «ԱՎՐՈՐԱՅԻ ԼՈՒՍԱԲԱՑԸ» վավերագրական-անիմացիոն ֆիլմն արժանացել է «Լավագույն միջազգային ֆիլմ» մրցանակին։
37. 2023թ. փետրվար. ռեժիսոր Իննա Սահակյանի «ԱՎՐՈՐԱՅԻ ԼՈՒՍԱԲԱՑԸ» ֆիլմը ցուցադրվել է Ֆրանսիայում կայանալիք Նանտի միջազգային կինոփառատոնում:
38. 2023թ. հունվար. ռեժիսոր Իննա Սահակյանի «ԱՎՐՈՐԱՅԻ ԼՈՒՍԱԲԱՑԸ» վավերագրական-անիմացիոն ֆիլմի իսպանական պրեմիերան կանցկացվի miradasdoc.idff-ի շրջանակում Guia de Isora-իում։ «Ավրորայի լուսաբացը» MIRADASDOC  կինոփառատոնի բացման ֆիլմն է։
39. 2023թ․ հունվար․ ռեժիսոր Իննա Սահակյանի «ԱՎՐՈՐԱՅԻ ԼՈՒՍԱԲԱՑԸ» վավերագրական-անիմացիոն ֆիլմի Ֆինլանդական պրեմիերան կանցկացվի Հելսինկիում՝ վավերագրական ֆիլմերի DocPoint-Հելսինկիի վավերագրական ֆիլմերի կինոփառատոնում։
40. 2023թ․ հունվար․ ռեժիսոր Իննա Սահակյանի «ԱՎՐՈՐԱՅԻ ԼՈՒՍԱԲԱՑԸ» վավերագրական-անիմացիոն ֆիլմի ավստրալիական պրեմիերան կանցկացվի Եվրոպա-Եվրոպա կինոփառատոնի շրջանակում՝ Մելբուռնում և Սիդնեյում:
41. 2023թ․ հունվար․ ռեժիսոր Իննա Սահակյանի «ԱՎՐՈՐԱՅԻ ԼՈՒՍԱԲԱՑԸ» վավերագրական-անիմացիոն ֆիլմի իտալական պրեմիերան անցկացվել է Տրիեստի կիոփառատոնում, ֆիլմը ցուցադրվել է Alpe Adria կինոթատրոնում։
42. 2023թ․ հունվար․ ռեժիսոր Իննա Սահակյանի «ԱՎՐՈՐԱՅԻ ԼՈՒՍԱԲԱՑԸ» վավերագրական-անիմացիոն ֆիլմի շվեդական պաշտոնական պրեմիերան կկայանա Գյոթեբորգի կինոփառատոնի շրջանակներում:
43. 2022թ․ նոյեմբեր․ ռեժիսոր Իննա Սահակյանի «ԱՎՐՈՐԱՅԻ ԼՈՒՍԱԲԱՑԸ» վավերագրական-անիմացիոն ֆիլմը Տալլինի «Սև գիշերներ» (Tallinn Black Nights) միջազգային կինոփառատոնի «Baltic» մրցութային ծրագրում արժանացել է «Համարտադրության համար Բալթյան լավագույն արտադրող» մրցանակին:
44. 2022թ․ նոյեմբեր. ռեժիսոր Իննա Սահակյանի «ԱՎՐՈՐԱՅԻ ԼՈՒՍԱԲԱՑԸ» վավերագրական-անիմացիոն ֆիլմը Ասիական համաշխարհային կինոփառատոնում (Азиатский всемирный кинофестиваль) արժանացել է «Հանդիսատեսի համակրանք» մրցանակին:
45. 2022թ. նոյեմբեր. ռեժիսոր Իննա Սահակյանի «ԱՎՐՈՐԱՅԻ ԼՈՒՍԱԲԱՑԸ» ֆիլմն արժանացել է «Լավագույն անիմացիոն ֆիլմ» մրցանակին Asia Pacific Screen Awards-ում:
46. 2022թ. հոկտեմբեր. ռեժիսոր Իննա Սահակյանի «ԱՎՐՈՐԱՅԻ ԼՈՒՍԱԲԱՑԸ» վավերագրական-անիմացիոն ֆիլմը Լոս Անջելեսի Animation Is Film կինոփառատոնում ստացել է «Հանդիսատեսի համակրանք» մրցանակը։
47. 2022թ․ հոկտեմբեր․ ռեժիսոր Իննա Սահակյանի «ԱՎՐՈՐԱՅԻ ԼՈՒՍԱԲԱՑԸ» վավերագրական-անիմացիոն ֆիլմն ընդգրկվել է «Tallinn Black Nights» կինոփառատոնի «Baltic» մրցութային ծրագրում, որը կանցկացվի նոյեմբերի 18-ին։
48. 2022թ. հոկտեմբեր. ռեժիսոր Իննա Սահակյանի «ԱՎՐՈՐԱՅԻ ԼՈՒՍԱԲԱՑԸ» վավերագրական անիմացիոն ֆիլմն ընդգրկվել է վավերագրական ֆիլմերի հեղիանակավոր IDFA փառատոնի (Ամստերդամի Միջազգային վավերագրական ֆիլմերի փառատոն) Best of Fest (փառատոների լավագույն ֆիլմեր) բաժնում։
49. 2022թ. հոկտեմբեր. ռեժիսոր Իննա Սահակյանի «ԱՎՐՈՐԱՅԻ ԼՈՒՍԱԲԱՑԸ» վավերագրական անիմացիոն ֆիլմը նոմինացվել է Asia Pacific Screen Award (Ասիա-Խաղաղ oվկիանոսյան Էկրանավորման մրցանակ) մրցանակաբաշխության «Լավագույն անիմացիոն ֆիլմ» անվանակարգում:
50. 2022թ. հոկտեմբեր. ռեժիսոր Իննա Սահակյանի «ԱՎՐՈՐԱՅԻ ԼՈՒՍԱԲԱՑԸ» վավերագրական անիմացիոն ֆիլմի ամերիկյան պրեմիերան կայացել է Լոս Անջելեսի Animation Is Film կինոփառատոնի մրցութային ծրագրում:
51. 2022թ. հոկտեմբեր. ռեժիսոր Իննա Սահակյանի «ԱՎՐՈՐԱՅԻ ԼՈՒՍԱԲԱՑԸ» վավերագրական անիմացիոն ֆիլմը մասնակցել է Լիսաբոնի Doclisboa (festival internacional de cinema) կինոփառատոնին:
52. 2022թ. սեպտեմբեր. Համբուրգի միջազգային 30-րդ հոբելյանական կինոփառատոնի «Կալեյդոսկոպ» ծրագրում ընդգրկված է ռեժիսոր Իննա Սահակյանի «ԱՎՐՈՐԱՅԻ ԼՈՒՍԱԲԱՑԸ» ֆիլմը։
53. 2022թ. սեպտեմբեր. ռեժիսոր Իննա Սահակյանի «ԱՎՐՈՐԱՅԻ ԼՈՒՍԱԲԱՑԸ» վավերագրական անիմացիոն ֆիլմն Հայաստանի ազգային կինոակադեմիան ընտրել է «Օսկար» 95-րդ մրցանակաբաշխության «Լավագույն օտարալեզու ֆիլմ» անվանակարգին Հայաստանի կողմից առաջադրվելու համար:
54. 2022թ. հուլիս. ռեժիսոր Իննա Սահակյանի «ԱՎՐՈՐԱՅԻ ԼՈՒՍԱԲԱՑԸ» լիամետրաժ անիմացիոն ֆիլմը Երևանի «Ոսկե ծիրան» միջազգային 19-րդ կինոփառատոնի «Լիամետրաժ ֆիլմերի միջազգային» մրցույթում արժանացել է «Արծաթե ծիրան» մրցանակին:
55. 2022թ. մայիս. ռեժիսոր Իննա Սահակյանի «ԱՎՐՈՐԱՅԻ ԼՈՒՍԱԲԱՑԸ» վավերագրական անիմացիոն ֆիլմի միջազգային պրեմիերան տեղի է ունեցել  անիմացիայի աշխարհի ամենահայտնի փառատոնում՝ ANNECY-ում։ «Ավրորայի լուսաբացը» ընտրվել է լիամետրաժ ֆիլմերի մրցութային ծրագրում։
56. 2021թ. ապրիլ. ռեժիսոր Իննա Սահակյանի «ԱՎՐՈՐԱՅԻ ԼՈՒՍԱԲԱՑԸ» վավերագրական անիմացիոն ֆիլմ․ «Միթինգ Փոյնք Վիլնյուս» (Meeting Point Vilnius) կինոֆորում, «Շուտով Էկրանին» (Coming Soon) հետարտադրական ֆիլմերի փիչինգ. արժանացել է միանգամից երկու մրցանակի՝ մասնակցություն Ֆրանսիական «Սանի Սայդ օֆ դը Դոկս» (Sunny Side of the Docs) կինոշուկային և դրան կից հետարտադրական ֆիլմերի բուտիկին, Կաննի կինոփառատոնին կից անցկացվող «Մարշե դե Ֆիլմ» (Marché du Film) կինոշուկային։

April 2024. The film Aurora’s Sunrise directed by Inna Sahakyan won the Best Documentary award at the 4th Anahit Award ceremony of the Armenian National Film Academy.
January 2024. The Croatian premiere of the animated documentary AURORA'S SUNRISE, will take place in Zagreb as part of the @festivaloftolerance festival.
January 2024. AURORA'S SUNRISE, an animated documentary by Inna Sahakyan holds 6th place among the 23 Best Documentary Films of 2023 by MovieWeb.
January 2024. The Indian premiere of AURORA'S SUNRISE, an animated documentary by Inna Sahakyan will take place on January 20th as part of the AniMela Festival.
January 2024. AURORA'S SUNRISE, an animated documentary by Inna Sahakyan is among top 25 films of 2023 by Irish Cinephile.
September 2023. AURORA'S SUNRISE, an animated documentary by Inna Sahakyan was included in the Royal Starr Film Festival, the US.
September 2023. AURORA'S SUNRISE, an animated documentary by Inna Sahakyan was included in the Armenian Film Festival Australia.
August 2023. AURORA'S SUNRISE, an animated documentary by Inna Sahakyan was nominated for the Best Feature Narrative Award at the Festival of Cinema, NYC.
2023. AURORA'S SUNRISE, an animated documentary by Inna Sahakyan was nominated in the Co-Production Film of the Year category of the "Silver Crane", Lithuania's annual national film awards.
July 2023. AURORA'S SUNRISE, an animated documentary by Inna Sahakyan was included in the competition program of the Atlantida Mallorca Film Fest and won the ACEC Critics Award.
July 2023. AURORA'S SUNRISE, an animated documentary by Inna Sahakyan was included in the Resistencias section of the Ambulante Documentary Film Festival, México.
June 2023. AURORA'S SUNRISE an animated documentary by Inna Sahakyan has been selected to participate in the Maine International Film Festival taking place in Waterville, Maine, USA
May 2023. AURORA'S SUNRISE, an animated documentary by Inna Sahakyan was the closing film of the Fidadoc, Le Festival international du film documentaire d'Agadir, Morocco.
May 2023. AURORA'S SUNRISE, an animated documentary by Inna Sahakyan was included in the Millennium Docs Against Gravity film festival, Poland.
May 2023. AURORA'S SUNRISE an animated documentary by Inna Sahakyan, and LUKA, Jessica Woodworth's feature were screened at the Marché du Film- Festival de Cannes.
April 2023. AURORA'S SUNRISE, an animated documentary by Inna Sahakyan was screened at the Boston Independent Film Festival on April 30th at 2.30 PM, the Brattle Cinema.
April 2023. The official Canadian premiere of the state-financed animated documentary AURORA'S SUNRISE will take place at the Montréal Animated Film Summit International Festival.
April 2023. The official Poland premiere of the AURORA'S SUNRISE will be held at the a part of the Millennium Docs Against Gravity Film Festival, Aurora's Sunrise will be premiering on May 13th.
April 2023. AURORA'S SUNRISE, an animated documentary by Inna Sahakyan was the opening film of the GO EAST Film Festival. The premiere took place on April 26 in Wiesbaden, Germany.
April 2023. AURORA'S SUNRISE an animated documentary by Inna Sahakyan won the Audience Award at the Movies That Matter Film Festival.1. March 2023. AURORA'S SUNRISE, an animated documentary by Inna Sahakyan was screened at the International Film Festival Assen, the Netherlands.
March 2023. AURORA'S SUNRISE an animated documentary by Inna Sahakyan was awarded Grand Prix at the International Film Festival and Forum on Human Rights (FIFDH) in Geneva.
March 2023. AURORA'S SUNRISE, an animated documentary by Inna Sahakyan won the Special Mention and Audience Award at the Movies that Matter Festival, the Netherlands. The film was also nominated for the Camera Justitia Award.
March 2023. the Netherlands screenings of AURORA'S SUNRISE will be held as a part of "Internationaal Filmfestival Assen" in Assen.
March 2023. AURORA'S SUNRISE, an animated documentary by Inna Sahakyan was included in the Kaleidoscope section of the Cartagena Film Festival.
March 2023. AURORA'S SUNRISE, an animated documentary by Inna Sahakyan was included in the International Competition of Feature and Medium-Length Documentaries of the It's All True International Documentary Film Festival, Brazil.
February 2023. AURORA'S SUNRISE an animated documentary by Inna Sahakyan is included in the Thessaloniki International Film Festival in Saloniki.1. February 2023. AURORA'S SUNRISE an animated documentary by Inna Sahakyan is included in the International Competition program of the HUMAN International Documentary Film Festival held in Oslo, Norway.
February 2023. AURORA'S SUNRISE an animated documentary by Inna Sahakyan is included in the “Creative Documentaries” competition of the 21st edition of the Geneva International Film Festival and Forum on Human Rights (FIFDH).
February 2023. The Brussels premiere of the animated documentary AURORA'S SUNRISE directed by Inna Sahakyan will take place within the framework of the Brussels International Animation Film Festival.
February 2023. the animated documentary AURORA'S SUNRISE directed by Inna Sahakyan won the Best International Film Award at the prestigious International Documentary Film Festival MiradasDoc.
February 2023. AURORA'S SUNRISE an animated documentary by Inna Sahakyan will have its Spanish premier in MiradasDoc International Film Festival held in Guia de Isora, Spain.
January 2023. The official Finnish premiere of the animated documentary AURORA'S SUNRISE will be held in Helsinki at the DocPoint-Helsinki Documentary Film Festival.
January 2023. The official Australian premiere of the animated documentary AURORA'S SUNRISE will be held as part of the Europa Europa Film Festival in Melbourne and Sydney.
January 2023. The official Italian premiere of the animated documentary AURORA'S SUNRISE will be held at the Trieste Film Festival. The film will be screened at Alpe Adria Cinema․
January 2023. The official Swedish premiere of the animated documentary AURORA'S SUNRISE will take place in Göteborg within the framework of the Göteborg Film Festival.
November 2022. AURORA'S SUNRISE, an animated documentary by Inna Sahakyan won the "Best Baltic Producer for Co-production" award at the Baltic Competition of the Tallinn Black Nights International Film Festival.
November 2022. AURORA'S SUNRISE, an animated documentary by Inna Sahakyan won the “Audience Choice” Award at Asian World Film Festival.
November 2022. AURORA'S SUNRISE, an animated documentary by Inna Sahakyan is the winner of the Asia Pacific Screen Awards in the category of Best Animated Film.
October, 2022. AURORA'S SUNRISE, an animated documentary by Inna Sahakyan won the Audience Award at the Animation Is Film festival in Los Angeles.
October, 2022. AURORA'S SUNRISE, an animated documentary directed by Inna Sahakyan was included in the Best of Fests section of the International Documentary Film Festival Amsterdam-IDFA.
October, 2022. AURORA’S SUNRISE, an animated documentary directed by Inna Sahakyan has been nominated in the Best Animated Film category at the Asia Pacific Screen Awards.
October, 2022. The American premiere of AURORA'S SUNRISE, an animated documentary film directed by Inna Sahakyan, took place in the competition program of the Animation Is Film festival in Los Angeles.
October, 2022. AURORA'S SUNRISE, an animated documentary directed by Inna Sahakyan participated in the Doclisboa International Film Festival in Lisbon.
September, 2022. The films AMERIKATSI (directed by Michael Gyurjyan) and AURORA'S SUNRISE, (directed by Inna Sahakyan) are included in the Kaleidoskop program of the 30th-anniversary edition of FILMFEST HAMBURG.
September, 2022. AURORA'S SUNRISE, an animated documentary directed by Inna Sahakyan, is the official submission of Armenia to the 95th Academy Awards "Oscar".
July, 2022. AURORA’S SUNRISE, a feature-length animated documentary directed by Inna Sahakyan won the Silver Apricot Prize at the International Film Competition of the 19th Golden Apricot International Film Festival in Yerevan.
June, 2022. AURORA’S SUNRISE, an animated documentary directed by Inna Sahakyan was selected to participate in the official competition of the Annecy International Animation Film Festival.
May, 2022. AURORA’S SUNRISE, an animated documentary directed by Inna Sahakyan will premiere in the feature-length competition at Annecy International Animation Film Festival.
April, 2021. AURORA'S SUNRISE, a documentary film (with animation elements) by Inna Sahakyan participated in an E-Meeting Point Vilnius Cinema Forum - "Coming Soon" postproduction movie pitching. The film received two awards-participation in the French Sunny Side of the Doc marketplace and its postproduction film boutique, as well as participation in Marche du Film within the Cannes Film Festival.