1. 2023թ. հուլիս. ռեժիսոր Հայկ Օրդյանի «ԶՈՒԼԱԼԻ» ֆիլմը «Orvinio Cinema» փառատոնին հաղթող է ճանաչվել «Լավագույն արտասահմանյան գեղարվեստական ֆիլմ» անվանակարգում:
2. 2023թ. փետրվար. ռեժիսոր Հայկ Օրդյանի «ԶՈՒԼԱԼԻ» լիամետրաժ ֆիլմը Ֆրանսիայում կայացած Նանտի միջազգային կինոփառատոնում (Univerciné Nantes) արժանացել է հանդիսատեսի համակրանք մրցանակին (1er Prix du Public)։
3. 2023թ. հունվար. ռեժիսոր Հայկ Օրդյանի «ԶՈՒԼԱԼԻ» («Ռեժիսորական ֆոկուս») ֆիլմը ընդգրկվել է Հնդկաստանի Մումբայ քաղաքում կայանալիք Շանհայի համագործակցության կազմակերպության կինոփառատոնի ծրագրերում: Միաժամանակ նշենք, որ ֆիլմը Օսկարի մրցանակաբաշխության որակավորում ունեցող երկու փառատոների պաշտոնական ընտրության կազմում է՝ Բրյուսելի կարճամետրաժ ֆիլմերի փառատոնում և Ասպենի կինոփառատոնում, ինչպես նաև առաջիկա Մարսելի միջազգային երաժշտության և ֆիլմերի փառատոնում։
4. 2022թ․ նոյեմբեր․ ռեժիսոր Հայկ Օրդյանի «ԶՈՒԼԱԼԻ» խաղարկային լիամետրաժ ֆիլմը Մոսկվայի՝ «Կինոն առանց արգելքների» («Кино без барьеров», «Breaking Down Barriers») հաշմանդամություն ունեցող անձանց կյանքին նվիրված XI միջազգային կինոփառատոնում արժանացել է մրցանակի՝ «երեխաների մասին լավագույն ֆիլմ» անվանակարգում։
5. 2022թ. սեպտեմբեր. ռեժիսոր Հայկ Օրդյանի «ԶՈՒԼԱԼԻ» ֆիլմում Աքիրի դերը լավագույնս ներկայացնելու համար Մարինե Պետրոսյանը Սանկտ Պետերբուրգի (Գատչինա) «Գրականություն և կինո» («Литература и кино») միջազգային 18-րդ կինոփառատոնում ստացել է «Լավագույն դերասանուհի» մրցանակը։
6. 2022թ. սեպտեմբեր. ռեժիսոր Հայկ Օրդյանի «ԶՈՒԼԱԼԻ» ֆիլմն ընդգրկվել է Սանկտ Պետերբուրգի «Գրականություն և կինո» («Литература и кино») միջազգային 18-րդ կինոփառատոնի մրցութային ծրագրում։
7. 2022թ. օգոստոս. ռեժիսոր Հայկ Օրդյանի «ԶՈՒԼԱԼԻ» լիամետրաժ ֆիլմը ցուցադրվել է Տաշքենդի միջազգային կինոփառատոնի շրջանակներում անցկացվող «Համաշխարհային կինո» ծրագրում։
8. 2022թ. հուլիս. ռեժիսոր Հայկ Օրդյանի «ԶՈՒԼԱԼԻ» լիամետրաժ ֆիլմը ներառվել է սեպտեմբերի 6-ից 11-ը Իտալիայում կայանալիք Սալենտոյի միջազգային կինոփառատոնի մրցութային ծրագրում։ Կինոփառատոնի բացումը ազդարարվել է «Զուլալի» ֆիլմով:
9. 2022թ. փետրվար. ռեժիսոր Հայկ Օրդյանի «ԶՈՒԼԱԼԻ» խաղարկային լիամետրաժ ֆիլմն ընտրվել է Ռուսաստանի ազգային կինոակադեմիայի «Նիկա» մրցանակաբաշխության նոմինանտ` «ԱՊՀ երկրների և Վրաստանի լավագույն ֆիլմ» անվանակարգում:

July, 2023. ZULALI, a feature by Hayk Ordyan won the "Best International Feature Film" Award at the Orvinio Cinema Festival.
February, 2023. ZULALI by Hayk Ordyan won the Jury Prize at the Nantes International Film Festival (Univerciné Nantes), held in France from February 7 to 12.16. January 2023. two features ZULALI by Hayk Ordyan ("Director Focus" program) and LIGHT DROPS ("Country Focus" program) by Arman Chilingaryan have been included in SCO Film Festival, held in Mumbai, India.
November 2022. ZULALI, a feature film directed by Hayk Ordyan has received the "Best film about children" award at the 11th International Disability Film Festival "Breaking Down Barriers".
September, 2022. Marine Petrosyan received the Best Actress award at the 18th Literature and Cinema International Film Festival (St. Petersburg) for her role as Akir in the feature film ZULALI, directed by Hayk Ordyan.
September, 2022. The film ZULALI, directed by Hayk Ordyan has been included in the competition section of the 18th edition of "Cinema and Literature" International Film Festival in Saint-Petersburg, Russian Federation.
August, 2022. ZULALI,full length feature, directed by Hayk Ordyan will be screened in the "World Cinema" program in the frames of the Tashkent International Film Festival.
July, 2022. ZULALI, a feature film directed by Hayk Ordyan is the Opening Film, in Competition, of the 19th Salento International Film Festival (SIFF) to be held in Italy from 6 to 11 September 2022.
February, 2022. ZULALI, a feature film directed by Hayk Ordyan was nominated for the Nika Award of the Russian National Film Academy in the "Nika Award for Best Film of CIS and Baltic States" category.