1. 2022թ. հունվար. ռեժիսոր Նորա Մարտիրոսյանի «ԵՐԲ ՈՐ ՔԱՄԻՆ ՀԱՆԴԱՐՏՎԻ» լիամետրաժ խաղարկային ֆիլմը Հնդկաստանի Մահարաշտրա նահանգի 19-րդ Պունայի միջազգային կինոփառատոնում (PIFF) ստացել է Մահարաշտրայի Կառավարության «Պրաբհատ» մրցանակը, լավագույն միջազգային ֆիլմի համար:
2. 2021թ. հուլիս. ռեժիսոր Նորա Մարտիրոսյանի «ԵՐԲ ՈՐ ՔԱՄԻՆ ՀԱՆԴԱՐՏՎԻ» կինոնկարը հուլիսի 14-ին, ցուցադրվել է Կաննի 74-րդ միջազգային կինոփառատոնում՝ «Օլիմպիա 3» կինոթատրոնում:
3. 2020թ․ դեկտեմբեր․ Նորա Մարտիրոսյանի լիամետրաժ խաղարկային «ԵՐԲ ՈՐ ՔԱՄԻՆ ՀԱՆԴԱՐՏՎԻ» ֆիլմ. երեք շաբաթ ֆիլմերն առցանց եղանակով ներկայացնելուց հետո, հայտարարվել են 26-րդ CINEMANIA-ի հաղթողների ցանկը: Ժյուրիի հատուկ հիշատակման մրցանակին արժանացել է կինոռեժիսոր Նորա Մարտիրոսյանի «ԵՐԲ ՈՐ ՔԱՄԻՆ ՀԱՆԴԱՐՏՎԻ» ֆիլմը:
4. 2020թ․ նոյեմբեր․ Նորա Մարտիրոսյանի լիամետրաժ խաղարկային «ԵՐԲ ՈՐ ՔԱՄԻՆ ՀԱՆԴԱՐՏՎԻ» ֆիլմին շնորհվել է ժյուրիի հատուկ մրցանակը-Silver Alexander Meet the Neighbors (3000 եվրո)` Սալոնիկի միջազգային կինոփառատոնում (Ֆրանսիա-Հայաստան-Բելգիա համատեղ արտադրություն)։
5. 2020թ․ հունիս․ Կաննի միջազգային 73-րդ փառատոնի կողմից ընտրված ֆիլմերի պաշտոնական ցուցակում՝ The First Features (առաջին խաղարկային լիամետրաժ ֆիլմ) անվանակարգում, հետխորհրդային շրջանում առաջին անգամ ընդգրկվեց հայկական ֆիլմ՝ ռեժիսոր Նորա Մարտիրոսյանի համատեղ արտադրության (Հայաստան, Բելգիա, Ֆրանսիա) «ԵՐԲ ՈՐ ՔԱՄԻՆ ՀԱՆԴԱՐՏՎԻ» կինոնկարը։

January, 2022. SHOULD THE WIND DROP, a feature film directed by Nora Martirosyan won the Government of Maharashtra "Prabhat" Best International Film Award at the 19th Pune International Film Festival (PIFF) in Maharashtra, India.
July, 2021. SHOULD THE WIND DROP, a feature film by Nora Martirosyan, was screened on July 14 at the 74th Cannes International Film Festival at the Olympia 3 Cinema Hall.
December, 2020․ After three weeks of online screenings, the winners of the 26th edition of CINEMANIA were unveiled. A Special Jury Mention was awarded to the feature film SHOULD THE WIND DROP , by Nora Martirosyan.
November, 2020․ SHOULD THE WIND DROP, a feature film (France-Armenia-Belgium co-production) by Nora Martirosyan was awarded a Special Jury Prize - Silver Alexander Meet the Neighbors (3,000 euros) at Thessaloniki International Film Festival.
August, 2020․ SHOULD THE WIND DROP, a feature film directed by Nora Martirosyan was screened on August 27 at the La Coursive Cinema in La Rochelle, France. The screening included films assisted by Groupement national des cinémas de recherche. On August 30 the film was also presented at The Angoulême Francophone Film Festival.
June, 2020․ For the first time after the Post-soviet period an Armenian film by Nora Martirosyan SHOULD THE WIND DROP (Armenian-Belgian-French production) has been included in the official program of the 73rd Cannes IFF in “First Feature Film” category.