2024թ. սեպտեմբեր. ռեժիսոր Արմինե Անդայի «ԹՌՉՈՂ ՏԵՐԵՎՆԵՐԻ ԵՐԳԸ» անիմացիոն կարճամետրաժ ֆիլմը Հարավային Կորեայի Բուսան քաղաքում անցկացվող Կապույտ մոլորակ (Blue Planet Future Festival) փառատոնում արժանացել է «Կատարելություն» մրցանակի:
2024թ. օգոստոս․ ռեժիսոր Արմինե Անդայի «ԹՌՉՈՂ ՏԵՐԵՎՆԵՐԻ ԵՐԳԸ» անիմացիոն կարճամետրաժ ֆիլմը Իտալիայում ստացել է երկու մրցանակ․ «Լավագույն անիմացիոն ֆիլմ»՝ Արիանո միջազգային կինոփառատոնում և «Հանդիսատեսի մրցանակ»` Լուչանիա կինոփառատոնում։
2024թ.մայիս. ռեժիսոր Արմինե Անդայի «ԹՌՉՈՂ ՏԵՐԵՎՆԵՐԻ ԵՐԳԸ» կարճամետրաժ անիմացիոն ֆիլմն ընդգրկվել է Սիֆեսթ-Լոս Անջելեսի Հարավարևելյան Եվրոպայի կինոփառատոնի (SEEfest-South East European Film Festival Los Angeles) մրցութային ծրագրում:
2024թ. ապրիլ. ռեժիսոր Արմինե Անդայի «ԹՌՉՈՂ ՏԵՐԵՎՆԵՐԻ ԵՐԳԸ» կարճամետրաժ անիմացիոն ֆիլմը Բեյրութի կանանց միջազգային կինոփառատոնում (Beirut International Women Film Festival) արժանացել է «Լավագույն կարճամետրաժ անիմացիա» մրցանակին։
2024թ. ապրիլ. «Անահիտ» 4-րդ մրցանակաբաշխություն՝ ռեժիսոր Արմինե Անդայի «ԹՌՉՈՂ ՏԵՐԵՎՆԵՐԻ ԵՐԳԸ» ֆիլմն արժանացել է «Լավագույն անիմացիոն ֆիլմ» մրցանակին:
2024թ. մարտ. ռեժիսոր Արմինե Անդայի «ԹՌՉՈՂ ՏԵՐԵՎՆԵՐԻ ԵՐԳԸ» կարճամետրաժ անիմացիոն ֆիլմը ընդգրկվել է «Reel 2 Real» կինոփառատոնի մրցութային ծրագրում, որտեղ էլ կկայանա ֆիլմի կանադական պրեմիերան:
2024թ. մարտ. ռեժիսոր Արմինե Անդայի «Թռչող տերևների երգը» կարճամետրաժ անիմացիոն ֆիլմը նոմինացվել է Հայկական Ազգային Կինոակադեմիայի մրցանակաբաշխության լավագույն անիմացիոն ֆիլմ անվանակարգում:
2024թ. հունվար. ռեժիսոր Արմինե Անդայի «ԹՌՉՈՂ ՏԵՐԵՎՆԵՐԻ ԵՐԳԸ» ֆիլմը ներառվել է Փարիզի միջազգային անիմացիոն փառատոնի «ՀՈՐԻԶՈՆՆԵՐ» մրցութային ծրագրում և Պորտուգալիայի «IndieJunior Porto» միջազգային մանկապատանեկան կինոփառատոնի մրցույթում։
2023թ. նոյեմբեր. ռեժիսոր Արմինե Անդայի «ԹՌՉՈՂ ՏԵՐԵՎՆԵՐԻ ԵՐԳԸ» ֆիլմը ներառվել է Ամարկորդ կինոփառատոնի գլխավոր մրցույթում:
2023թ. նոյեմբեր. ռեժիսոր Արմինե Անդայի «ԹՌՉՈՂ ՏԵՐԵՎՆԵՐԻ ԵՐԳԸ» ֆիլմը Հայաստանում գործող «Ռոլան» միջազգային կինոփառատոնի մանկական ժյուրիի կողմից ստացել է «Լավագույն կարճամետրաժ անիմացիոն ֆիլմ» մրցանակը:
2023թ. հոկտեմբեր. ռեժիսոր՝ Արմինե Անդայի «ԹՌՉՈՂ ՏԵՐԵՎՆԵՐԻ ԵՐԳԸ» ֆիլմերը ընդգրկվել է «ՌեԱնիմանիա» անիմացիոն ֆիլմերի միջազգային փառատոնի կարճամետրաժ ֆիլմերի մրցույթում։
2023թ. հոկտեմբեր. ռեժիսոր Արմինե Անդայի «ԹՌՉՈՂ ՏԵՐԵՎՆԵՐԻ ԵՐԳԸ» անիմացիոն կարճամետրաժ ֆիլմը Պերուի անիմացիայի Աջայու միջազգային փառատոնում ստացել է «Հատուկ հիշատակում» մրցանակ:
2023թ. հոկտեմբեր. ռեժիսոր Արմինե Անդայի «ԹՌՉՈՂ ՏԵՐԵՎՆԵՐԻ ԵՐԳԸ» անիմացիոն կարճամետրաժ ֆիլմն ընտրված է Կինոակադեմիայի որակավորման ԱՆԻՄԵՍԹ միջազգային անիմացիոն կինոփառատոնի պաշտոնական մրցույթում։
2023թ. հոկտեմբեր. ռեժիսոր Արմինե Անդայի «ԹՌՉՈՂ ՏԵՐԵՎՆԵՐԻ ԵՐԳԸ» անիմացիոն կարճամետրաժ ֆիլմը ստացել է 4 մրցանակ․ ԱՆԻՄԱՑԻԱՅԻ ՈՍԿԵ ԿՐԱԿ և ՊՐԴՅՈՒՍԵՐՆԵՐԻ ՄՐՑԱՆԱԿ «Լապտեր և լույս» միջազգային մանկապատանեկան կինոփառատոնում (Ավստրալիա), Հատուկ հիշատակում՝ CORTO LOVERE (Իտալիա) և Հատուկ հիշատակում՝ SHORTS MEXICO (Մեքսիկա) միջազգային կինոփառատոներում։
2023թ. սեպտեմբեր. ռեժիսոր Արմինե Անդայի «ԹՌՉՈՂ ՏԵՐԵՎՆԵՐԻ ԵՐԳԸ» անիմացիոն կարճամետրաժ ֆիլմը ներառվել է հինգ կինոփառատոնում․ SHORTS MEXICO (Մեքսիկա), «Լապտեր և լույս» միջազգային մանկապատանեկան (Ավստրալիա) և TAOBA միջազգային պատանեկան կինոփառատոների (Վրաստան) պաշտոնական մրցույթում, ինչպես նաև Կոլկատայի համաշխարհային կինոփառատոնում (Հնդկաստան) և «Երազանքների մենախոսություն» Ասիական կարճամետրաժ ֆիլմերի կինոգիշերում (Նիդերլանդներ)։
2023թ. սեպտեմբեր. ռեժիսոր Արմինե Անդայի «ԹՌՉՈՂ ՏԵՐԵՎՆԵՐԻ ԵՐԳԸ» կարճամետրաժ անիմացիոն ֆիլմը ընդգրկվել է Asian Animation Short փառատոնի Monolgue of Dreams բաժնում:
2023թ. օգոստոս. ռեժիսոր Արմինե Անդայի «ԹՌՉՈՂ ՏԵՐԵՎՆԵՐԻ ԵՐԳԸ» անիմացիոն կարճամետրաժ ֆիլմը ներառված է իտալական Իմաջինարիա կինոփառատոնի մանկական ֆիլմերի մրցույթում և Էստոնիայի Անիմիստ Տալին անիմացիոն կինոփառատոնի «Տարօրինակ հյուրեր» ծրագրում՝ ուղղված դեռահասներին։
2023թ. հուլիս. ռեժիսոր Ա. Անդայի «ԹՌՉՈՂ ՏԵՐԵՎՆԵՐԻ ԵՐԳԸ» կարճամետրաժ անիմացիոն ֆիլմը ստացել է «Ոսկե ծիրան» կինոփառատոնի «Կորիզ» կարճամետրաժ մրցույթի գլխավոր՝ «Ոսկե Ծիրան և Գենադի Մելքոնյանի» հատուկ մրցանակը:
2023թ. hուլիս. ռեժիսոր Ա. Անդայի «ԹՌՉՈՂ ՏԵՐԵՎՆԵՐԻ ԵՐԳԸ» կարճամետրաժ անիմացիոն ֆիլմն ընդգրկվել է Սերբիայի Constantine's Gold Coin միջազգային անիմացիոն փառատոնի պաշտոնական մրցույթում:
2023 hունիս. ռեժիսոր Ա. Անդայի «ԹՌՉՈՂ ՏԵՐԵՎՆԵՐԻ ԵՐԳԸ» կարճամետրաժ անիմացիոն ֆիլմն ընդգրկվել է Lago Film Fest փառատոնի L.O.S.T. Award մրցույթային ծրագրում: Մրցանակը շնորհվում է կարճամետրաժ ֆիլմերի երաժշտության հեղինակներին:
2023 թ. հունիս. ռեժիսոր Արմինե Անդայի «ԹՌՉՈՂ ՏԵՐԵՎՆԵՐԻ ԵՐԳԸ» կարճամետրաժ անիմացիոն ֆիլմի իտալական պրեմիերան կկայանա «Shorts International Film Festival» կինոփառատոնի «Eco Short Competition» մրցույթի շրջանակում: Ֆիլմն ընդգրկվել է նաև Lago Film Fest փառատոնի «Unicef Teens» մրցույթում:
2023 մարտ. ռեժիսոր Արմինե Անդայի «ԹՌՉՈՂ ՏԵՐԵՎՆԵՐԻ ԵՐԳԸ» անիմացիոն կարճամետրաժ ֆիլմը ներառվել է Բրազիլիայի ՖԱՆՏԱՍՊՈԱ Պորտո Ալեգրիի ֆանտաստիկ ֆիլմերի միջազգային փառատոնի (Fantaspoa-International Fantastic Film Festival of Porto Alegre) և ԱՆԻՄԱՏԻԲԱ (Animatiba-Festival Internacional de Animacao de Curitiba) միջազգային անիմացիոն փառատոնի պաշտոնական մրցույթներում։
2023թ. մարտ. ռեժիսոր Արմինե Անդայի «ԹՌՉՈՂ ՏԵՐԵՎՆԵՐԻ ԵՐԳԸ» անիմացիոն կարճամետրաժ ֆիլմը ներառված է Ամերիկյան կինոակադեմիայի որակավորման՝ Բուլղարական IN THE PALACE International Short Film Festival կինոփառատոնի պաշտոնական մրցույթում։
2023թ. փետրվար. ռեժիսոր՝ Արմինե Անդայի «ԹՌՉՈՂ ՏԵՐԵՎՆԵՐԻ ԵՐԳԸ» անիմացիոն ֆիլմի համաշխարհային պրեմիերան տեղի կունենա Նիդերլանդներում՝ Կաբումի փառատոնի «Նոր ուղղություններ» մրցույթում։

September 2024. THE SONG OF FLYING LEAVES a short animation by Armine Anda, received Excellence Award, Blue Planet Awards at Blue Planet Future Festival in Busan, South Korea.
2024. THE SONG OF FLYING LEAVES a short animation by Armine Anda, has won two awards in Italy: “Best Animated Film” at the Ariano International Film Festival and the Popular Jury Award for “Best Short Animation” at the Lucania Film Festival.
May 2024. THE SONG OF FLYING LEAVES, a short animation by Armine Anda is included in the official competition of SEEfest-South East European Film Festival Los Angeles.
April 2024. THE SONG OF FLYING LEAVES, a short animation by Armine Anda won the "Best Short Animation" award in the International Competition in the International Competition of Beirut International Women Film Festival.
April 2024. The short animated film THE SONG OF FLYING LEAVES, directed by Armine Anda won the Best Animated Film award at the 4th Anahit Award ceremony of the Armenian National Film Academy.
March 2024. THE SONG OF FLYING LEAVES is in the official competition of the wonderful Reel 2 Real Film Festival with a Canadian premiere!!
March 2024. THE SONG OF FLYING LEAVES by Armine Anda is nominated for the Armenian National Film Academy Awards in the "Best Animated Film" category.
January 2024. THE SONG OF FLYING LEAVES, a short animation by Armine Anda is in the HORIZONS Competition of PIAFF-Paris International Animation Film Festival and the official competition of INDIEJUNIOR PORTO, Portugal.
December 2023. THE SONG OF FLYING LEAVES, a short animation by Armine Anda is in the official competition of the Olympia International Film Festival for Children and Young People.
November 2023. THE SONG OF FLYING LEAVES, a short animation by Armine Anda was included in the main competition of the Amarcort Film Festival.
November 2023. THE SONG OF FLYING LEAVES, has just received the "Best Short Animated Film" award from the Children's Jury at the Rolan International Film Festival for Children and Young People in Armenia!
October 2023. THE SONG OF FLYING LEAVES, a short animation by Armine Anda received a "Special Mention" award at the International Animation festival AJAYU, in Peru.
October 2023. THE SONG OF FLYING LEAVES a short animation directed by Armine Anda is included in the official competition of the Oscar-qualifying Animest International Animation Film Festival.
Օctober 2023. THE SONG OF FLYING LEAVES, a short animation by Armine Anda received 4 awards in September festivals: GOLDEN FLAME ANIMATION AWARD and PRODUCERS AWARD in LANTERN & LIGHT International Children’s FF (Australia), SPECIAL MENTION-s in SHORTS MEXICO (Mexico) and @CORTO LOVERE (Italy).
October 2023. THE SONG OF FLYING LEAVES a short animation by Armine Anda is included in the Short Film Competition of the ReAnimania International Animation Film & Comics Art Festival of Yerevan.
September 2023. THE SONG OF FLYING LEAVES, a short animation by Armine Anda has five selections in September. It is included in the official competitions of SHORTS MEXICO, (Mexico); LANTERN & LIGHT International Children’s FF (Australia), TAOBA International Youth Film Festival (Georgia). It is also included in WORLD FILM FESTIVAL KOLKATA (India) and ASIAN MOVIE NIGHT Program of ASIAN SHORT FILM FESTIVAL-MONOLOGUE OF DREAMS (Netherlands).
September, 2023. THE SONG OF FLYING LEAVES, by Armine Anda was included in the Monologue of Dreams section of the Asian Animation Short Festival.
August 2023. THE SONG OF FLYING LEAVES, by Armine Anda has two new selections in August. It is included in Children Film Competition of @Imaginaria Animation Festival in Italy and in “Strange Guests” program for teenagers of Animist Talin in Estonya.
July 2023. THE SONG OF FLYING LEAVES, by Armine Anda won two awards at the Golden Apricot Yerevan International Film Festival. The film won “Golden Apricot” Award in the festival’s “Apricot Stone” competition and received the Special Award after Gennadi Melkonyan.
July 2023. THE SONG OF FLYING LEAVES by Armine Anda have been included in the “Apricot Stone” Short Films’ Competition of the Golden Apricot Yerevan International Film Festival.
July 2023. THE SONG OF FLYING LEAVES, by Armine Anda has been included in the "Constantine's Gold Coin" International Animation Festival held in Serbia.
June 2023. THE SONG OF FLYING LEAVES, by Armine Anda has been included in the L.O.S.T. Award Competition (dedicated exclusively to authors of short film soundtracks) of the Lago Film Fest.
June 2023. A short animation THE SONG OF FLYING LEAVES, by Armine Anda will have its Italian Premiere in the Eco Shorts Competition of the Shorts International Film Festival. The film has also been included in the Unicef Teens Competition of the Lago Film Fest.
April 2023. THE SONG OF FLYING LEAVES by Armine Anda is selected for Fest Anca International Animation Festival in the Slovak Republic.
March 2023. THE SONG OF FLYING LEAVES, a short animation by Armine Anda is included in the official competition of two festivals: Fantaspoa - International Fantastic Film Festival of Porto Alegre and Animatiba-International Animation Festival of Curitiba.
March 2023. THE SONG OF FLYING LEAVES, a short animation by Armine Anda and CROSSING THE BLUE, a short feature by Victoria Aleksanyan are included in the official competition program of the American Film Academy qualifying Bulgarian IN THE PALACE International Short Film Festival..
February 2023. The official premiere of the short animation THE SONG OF FLYING LEAVES by Armine Anda will be held in "New Directions" Competition of Kaboom Animation Festival․